درباره پارس گنجه

پارس گنجه (فروشگاه آنلاین سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی)

تیم پارس گنجه و کارشناسان آن با سال ها سابقه فعالیت در زمینه تولید، واردات و فروش حضوری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، به منظور گسترش فعالیت، درصدد استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تجارت الکترونیک و اجرای فروش آنلاین محصولات خود برآمدند. تیم تحقیق و توسعه فروشگاه آنلاین پارس گنجه مدام این ایده را گسترش داده و به منظور ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی، پیوسته مورد بررسی و بهینه سازی قرار می دهند.

کیفیت و صحت مطالب موجود در سایت توسط کارشناسان خبره بررسی شده و به طور رسمی تضمین میشود تا با خیال آسوده امکان انتخاب و خرید کالای مورد نظر را داشته باشید. از این پس می توانید در منزل خود لذت خریدی مطمئن، امن و راحت را با ما تجربه کنید.

فروشگاه آنلاین پارس گنجه با کلسیونی از سنگ های خاص و منحصر به فرد به صورت آویز، گوشواره، نگین، دستبند و گردنبند به زیبایی شما می افزاید.

امکانات و ویژگی های پارس گنجه (فروشگاه آنلاین سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی):

  • - مشاوره رایگان و ارائه مطالب مفید و کاربردی برای فراهم کردن امکان انتخاب بهتر.
  • - تولید کننده و عرضه کننده دست اول و بدون واسطه.
  • - ارائه شماره فاکتور انحصاری و امن، به منظور پیگیری و رهگیری سفارشات.
  • - ارائه ضمانت نامه بر حسب مورد.
  • - ارائه شناسنامه بر حسب مورد.
  • - ارائه محصولات با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت ممکن.
  • - قبول سفارشات خاص و کمیاب.
  • - بهره مندی از پرسنل متخصص و پاسخگو.
  • - بهره مندی از استادکاران و کارشناسان حرفه ای.

سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در گذر تاریخ

تاریخ استفاده از زیورها و سنگ‌های قیمتی به اندازه تاریخ پیدایش بشر و قدمتی هفت هزار ساله دارد. سنگ‌های قیمتی نمایانگر ثروت و تشخص بوده و فرمانروایان قدیم از نگین‌هایی که از این کانیها جواهر ساخته شده بود استفاده می‌کردند. استفاده از زیورهایی چون صدف‌ها و سنگ‌های زیبا و رنگین از سوی زنان نیز جدا از اعتقادات جادویی و پزشکی که داشتند سبب برانگیختن تحسین و جلب توجه مردان می‌شد.

سنگ‌های قیمتی علاوه بر ارزش مادی بیشتر جنبه سحر و جادو داشته و بعنوان طلسم برای صاحبانشان محسوب می شده‌اند و بعلت بعضی اعتقادات و افکار مرموز که نسبت به تاثیرات مخفی سنگ‌های رنگین داشتند، آنها را مورد ستایش و مصرف قرار داده بودند. باور بر این بوده که دارندگان طلسم قادر به دور کردن شیاطین، امراض و دیگر حوادث ناخوشایند از خود بوده و فرشتگان آنها را حمایت کرده و از سلامتی و خوشبختی برخورداری خواهند ساخت. تا اوایل قرن نوزدهم همچنان اعتقاد بر این بود که سنگ‌های قیمتی بعنوان شفا دهنده بیماری‌ها و ناراحتی‌های جسمی موثر هستند. گاهی وجود نگین یا تکه‌ای از سنگ جواهر در اتاق و یا نزدیک بیمار برای القا باور به شفا برای بیمار کافی بود.

سرانجام تحت تاثیر ساختمان پیچیده اجتماعات بشری و عوامل فردی و روانی و اجتماعی و حس رقابت و اعتقاد به جنبه‌های جادویی و پزشکی زیورها و گوهرها و مهره‌ها، استفاده از زینت آلاتی چون گوشواره‌ها و خلخال‌ها که با نگین‌ها و سنگ‌های قیمتی گران بها و نیمه قیمتی تزیین می‌گردیدند شدت و اهمیت فراوانی یافته و با تبادل کالا و بازرگانی رواج و توسعه جهانی یافت چنان که رفته رفته بکار گرفتن این قبیل اشیا تجملی و زینتی جزو عادات و رسوم عمومی جوامع بشری گردیده است.

سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در ایران

با تامل در سیر تکاملی تمدن‌ها، متوجه می‌شویم که انسان‌ها در ادوار مختلف، همواره متناسب با سطح فرهنگ خود به دنبال زیبایی و تزیینات بوده و برای ایجاد این تزیینات، از طبیعت و محیط اطراف، بهره گرفته‌اند. در طی قرن‌ها از فرهنگی به فرهنگ دیگر، مواد کمیاب و زیبا مانند صدف، استخوان، سنگریزه، عاج، پنجهٔ حیوانات، چوب، سنگ، مروارید، مرجان و مینا، مواد قیمتی نامیده می‌شدند. از این مواد، متناسب با طبیعت محل زندگی و فرهنگ، در تزیینات بهره گرفته می‌شد.

در این میان، ایران همواره سردمدار فرهنگ و تمدن، بوده و دارای سنن خاص خود در طراحی و استفاده از جواهرات، سنت‌ها ی خاص خود را به کار برده است. جواهرات در ایران، تاریخچه کهن و پر فراز و نشیبی دارد. در ایران باستان، از جواهرات علاوه بر زیبایی برای رفع بلا و طلسم خدایان بد سرشت، استفاده می‌شد همچنین جواهرات، نشان دهنده مقام اجتماعی شخص و اصالت خانوادگی او نیز بود.

در ایران برای ساخت جوارهات، از طلا، نقره، و برنز و انواع سنگ‌های رنگی استفاده می شده است و از آن جا که ایرانیان اهمیت زیادی به تجمل و آراستگی می‌دادند، از جواهرات برای تزئین لباس‌ها، آرایش مو و ساخت ظروف استفاده می‌کردند و از این نظر، ایرانیان در هر دوره تاریخی، دارای سبک و نقش و نگارهای ویژه‌ای شدند.